Vēsture

Tikai daži uzņēmumi Latvijā var lepoties ar vairāk nekā 90 gadu veiksmīgu vēsturi, un Rita ir viens no tiem.

Mūsu galvenā ražotne tika uzcelta 1913.gadā kā lielākais apavu ražošanas uzņēmums Baltijas reģionā.

1923.gadā vietējie rūpnieki uzsāka trikotāžas apģērbu ražošanu un 1924.gada 20.februārī tā tika izveidota par akciju sabiedrību "Rita". Vieni no mūsu pirmajiem ražošanas produktiem bija galdauti, aizkari un mežģīnes.

1940.gada jūlijā fabrika mainīja savu nosaukumu uz "Sarkanais Rīts" kas joprojām ir ļoti pazīstama ar savu augstas kvalitātes apakšveļu un ikdienas apģērbiem. Padomju Savienības laikā uzņēmums kļuva par līderi Latvijas tekstilrūpniecībā, kā rezultātā apvienoja trīs uzņēmumus  - "Sarkanais Rīts", "Gauja" un "Sarkanā Baltija" - vienā - "Sarkanais Rīts".

1992. gada 30. jūlijā, sabrūkot Padomju Savienībai, Valsts kompānija "Rita" tika reorganizēta un izveidota par privātu akciju sabiedrību.

Nākamie divdesmit gadi ir bijuši visprogresīvākais un interesantākais laiks mūsu kompānijai. Atjaunojot mūsu adīšanas, krāsošanas un audumu apdares iekārtas, mēs esam kļuvuši par lielāko trikotāžas ražošanas uzņēmumu Latvijā, kā arī vienu no lielākajiem Baltijas reģionā.

Mūsu uzņēmums ir masveidā ieguldījis moderno tehnoloģiju attīstībā: piegriešanas, šūšanas un sietspiedes iekārtās. Šodien mēs varam lepni teikt, ka mūsu piegriešanas un šūšanas departamenti ir vismodernākie to kvalitātē un daudzumā Latvijā. 

Būtībā šodien "Rita" ir lielākais trikotāžas ražotājs Latvijā un viens no vadošajiem ražotājiem Baltijas reģionā, ar vertikāli integrētu ražošanas procesu. Mūsu uzņēmums nodarbina vairāk nekā 200 cilvēku, un tas nepārtraukti paplašinās; piedāvājot jaunus produktus, izmantojot salīdzināmās pētniecības un attīstības procesus jauniem tirgiem.